Przetarg na budowę kompleksu boisk przy ZST

Dodano: 8 września 2017

Przetarg na budowę kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Technicznych ogłosił właśnie Urząd Miejski w Suwałkach. Termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia 2018 r. Oferty można składać do 26 września 2017 r. do godz. 10.00. Szczegółowe informacje na temat przetargu znajdują się TUTAJ.

W ramach inwestycji powstaną m.in.:

  1. bieżnia wraz z zeskokiem do skoku w dal. Bieżnia okrężna trzytorowa o długości nominalnej 300 m wraz z trzytorowym odcinkiem prostym o długości 100m i ogrodzeniem bieżni;
  2. boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 m x 73 m wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami;
  3. boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,56 m x 44,16 m wraz z ogrodzeniem;
  4. siłownia plenerowa wraz z dostawą i montażem urządzeń;
  5. zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie ciągów pieszo – jezdnych oraz założenie trawników;
  6. budynek zaplecza sanitarno – szatniowego z instalacjami i wyposażeniem.

Inwestycja przy Zespole Szkół Technicznych powstanie dzięki przyznanemu Miastu Suwałki dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Realizacja tej inwestycji była uzależniona od przyznania dofinasowania. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Koszt budowy boisk szacowany jest na 2,6 mln zł. Obiekt będzie bliźniaczo podobny do tego, który w  tym roku został otwarty przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport