ankieta-pomysl-na-suwalki'

Przetarg na Suwałki Arenę rozstrzygnięty!

Dodano: 23 października 2017

Wiadomo już kto wybuduje halę sportowo-widowiskową przy ul. Zarzecze w Suwałkach. To Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX Sp. z o.o. z Warszawy. Urząd Miejski w poniedziałek (23.10) rozstrzygnął przetarg na budowę obiektu. UNIMAX Sp. z o.o. wybuduje halę za ponad 36 mln zł.

W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in.:

  • budowa budynku hali sportowo widowiskowej przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach wraz z instalacjami w tym: instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne, wentylacyjne, klimatyzacyjne,
  • montaż i dostawa wyposażenia budynku hali sportowo widowiskowej,
  • budowa oświetlenia zewnętrznego,
  • kompletne wyposażenie obiektu.

Miasto Suwałki otrzymało na budowę hali 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kosztorys inwestorki określił wartość inwestycji na niecałe 27 mln zł.

– Widzimy olbrzymie ożywienie na polskim rynku budowlanym. Wszystkie inwestycje, nie tylko te realizowane w Suwałkach, opiewają na kwoty większe nie zakładają to kosztorysy. Spodziewaliśmy się, że kwoty zaproponowane w przetargu będą większe niż nasze obliczenia. Musimy teraz starać się o to by znaleźć dodatkowe środki na zrealizowanie tej potrzebnej naszemu miastu inwestycji – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Władze Suwałk już wystąpiły z prośbami do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do Zarządu Województwa Podlaskiego.

Umowa na budowę hali zostanie podpisana najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie.

Hala sportowo – widowiskowa ma gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę. Nowy obiekt będzie nosił nazwę Suwałki Arena. To nazwa, którą w drodze konkursu, zaproponowali sami mieszkańcy.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych.

Zgodnie z zapisami przetargu budowa powinna zakończyć się 20 maja 2019 roku.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie, Sport