Rozstrzygnięcie konkursów

Dodano: 4 czerwca 2014

konkurs dla dzieciW środę w suwalskim Urzędzie Miejskim odbyło się rozdanie nagród w związku z zakończeniem II Miejskiego konkursu „Moje Miasto Suwałki” oraz Międzyszkolnego Konkursu “Chronię siebie i jestem bezpieczny w Internecie”. Oba konkursy zostały zorganizowane przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, pod honorowym patronatem  Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk. Pierwszy miał na celu rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów miasta, promocję Suwałk, a także miał dać szansę na prezentację talentu dzieci i młodzieży z suwalskich szkół. Drugi miał na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na to, z jakim rodzajem niebezpieczeństwa można spotkać się w internecie.

– To dzięki waszej pomysłowości, waszemu talentowi i waszej inwencji twórczej nasze miasto tak się rozwija. Jesteście przyszłością Suwałk i to Wy za kilka lat będziecie decydować, w którym kierunku nasze miasto będzie zmierzało – mówił do uczestników konkursu Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkCieszę się, że tak licznie wzięliście udział w obu  konkursach. Świadczy to o tym, że w Suwałkach mamy naprawdę sporo zdolnych i ambitnych reprezentantów młodego pokolenia – dodał Prezydent Suwałk.

Konkurs „Moje Miasto Suwałki” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 247 prac w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria I – dzieci z przedszkoli i uczniowie klas I – III szkół podstawowych,

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VI),

Kategoria III – uczniowie gimnazjów,

Kategoria IV – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy zgodnie z kategorią uczestnictwa:

Kategoria I – Konkurs plastyczny pod hasłem „Pocztówka z Suwałk” – dowolna technika w formacie A3 lub A4.

Kategoria II – Konkurs literacki na hasło reklamujące Suwałki. Hasło nie powinno przekraczać 4 wersów.

Kategoria III – Konkurs fotograficzny pod hasłem „Moja ulica, moja dzielnica”. Fotografia kolorowa lub czarno-biała.

Kategoria IV – Konkurs na prezentację multimedialną (MS PowerPoint lub Prezi) pod hasłem „Moja ulica, moja dzielnica”. Prezentacja nie powinna przekraczać 3 min.

Wyniki konkursu można poznać TUTAJ, natomiast prace można obejrzeć POD TYM ADRESEM.

Konkurs „Moje Miasto Suwałki” jest kontynuacją konkursu „Suwałki- Moje Miasto” z  ubiegłego roku. Wtedy do konkursu przystąpiło 218 uczestników. Największą popularnością cieszył się wśród przedszkolaków i klas I-III (łącznie 178 prac). Tematyka prac plastycznych najmłodszych uczestników nawiązywała do hymnu Suwałk. W przypadku klas I-III prace nawiązywały do jednego z utworów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Klasy IV-VI przygotowały prace literackie w formie listu skierowanego do poety. Zadaniem uczniów ze szkół gimnazjalnych było napisanie wiersza lub wiadomości zachęcającej do czytania poezji. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych mieli napisać pracę literacką np. w formie recenzji, eseju itd. Nagrodzonych zostało 28 uczestników.

Na konkurs konkurs plastyczny pod hasłem „Chronię siebie i jestem bezpieczny w Internecie” wpłynęły 173 prace.

Wyniki konkursu oraz prace można poznać TUTAJ.

Kategoria: Aktualności, Miejskie