ankieta-pomysl-na-suwalki'

Ruszają zapowiadane podwyżki wynagrodzeń

Dodano: 17 stycznia 2018

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk informuje, że na początku stycznia rozpoczęła się procedura wprowadzania zapowiadanych podwyżek wynagrodzeń dla 1461 pracowników jednostek budżetowych Miasta Suwałki (bez nauczycieli, którzy otrzymają 5% podwyżkę od 1 kwietnia 2018 roku) oraz trzech miejskich instytucji kultury.

– Na wprowadzenie podwyżek przeznaczyliśmy w tegorocznym budżecie miasta 4,8 mln zł – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.Wystąpiłem już do wszystkich dyrektorów z pismami, w którym określiłem wysokość środków przeznaczonych dla danej jednostki na wdrożenie podwyżek – dodaje Prezydent Suwałk.

W pismach zostały też wskazane metoda kalkulacji środków na podwyżki i zasady ich wdrożenia. Dodatkowo Prezydent Suwałk poinformował dyrektorów jednostek, że szczególny nacisk mają położyć na zwiększenie wynagrodzeń osób dotychczas najmniej zarabiających (do 2.500 zł brutto miesięcznie). Na podwyżkę dla tej grupy została zarezerwowana kwota 2,2 mln zł. Dotyczy to 578 pracowników: administracji i obsługi suwalskich placówek oświatowych, Ośrodka Sportu i Rekreacji, miejskich jednostek pomocy społecznej oraz w tym 18 pracowników instytucji kultury tj. 13 z Suwalskiego Ośrodka Kultury, 3 z Biblioteki Publicznej i 2 z Muzeum Okręgowego.

W sugerowanych zasadach Prezydent Suwałk zaznaczył również, że podwyżka powinna wynikać z oceny pracy danego pracownika i nie może zastępować funkcjonującego systemu pomocy społecznej.

Na podwyżki wynagrodzeń mogą również liczyć pracownicy suwalskich spółek komunalnych. Wysokość ich podwyżek będzie znana po zatwierdzeniu planów finansowych na rok 2018. Nastąpi to na przełomie stycznia i lutego tego roku.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne