Ruszył 10. Suwałki Blues Festiwal

Dodano: 7 lipca 2017

W Suwałkach ruszyła w czwartek (06.07) 10. jubileuszowa edycja Suwałki Blues Festival. To wielkie muzyczne wydarzenie zainaugurował koncert otwarcia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na scenie z okazji 40-lecia pracy twórczej wystąpiła Martyna Jakubowicz i Przyjaciele. Damie polskiego bluesa towarzyszyli m.in. Wojciech Waglewski, Jan Gałach czy Suwalska Orkiestra Kameralna. Wcześniej na scenie wystąpił Jan Gałach Band. Koncert był transmitowany na antenie radiowej Trójki w audycji ,,Bielszy odcień bluesa”. Wydarzenie poprowadził Jan Chojnacki.

Tyle lat festiwalu i jego ranga to zasługa wielu ludzi – mówił podczas uroczystości otwarcia Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Pracowników i dyrekcji Suwalskiego Ośrodka Kultury, wcześniej Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki, ale też sponsorów oraz wszystkich suwalczan, którzy łożą na to wydarzenie i akceptują nasze pomysły. Za to serdecznie dziękuję. Bawmy się! Niech brzmi blues! dodał.

Wcześniej, przed koncertem otwarcia, Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski, Bożena Kamińska i Czesław Renkiewicz odsłonili kolejną tablicę w Alei Bluesa na ulicy Chłodnej, a na Placu Marii Konopnickiej odbył się happening bluesowy.

Blues w mieście będzie rozbrzmiewał do niedzieli (09.07). Na scenach plenerowych ustawionych na ulicy Kościuszki i w Parku Konstytucji 3 Maja wystąpią m.in. Doyle Bramhall (USA), The Original Blues Brothers Band (USA) czy gwiazda polskiego bluesa – zespół Dżem. Suwałki Blues Festiwal to też koncerty klubowe, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncert na lawecie czy parada motocykli.

Szczegółowy program Suwałki Blues Festiwal TUTAJ

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie