Seniorzy u Prezydenta

Dodano: 5 stycznia 2018

Ubiegłoroczną działalność podsumowała w piątek (05.01) Suwalska Rada Seniorów. Spotkanie z tej okazji odbyło się w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Przedstawiciele gremium opowiedzieli o swoich osiągnięciach Czesławowi Renkiewiczowi, Prezydentowi Suwałk. Były życzenia, gratulacje i rozmowy o planach na 2018 rok.

Wśród ubiegłorocznych osiągnięć Suwalskiej Rady Seniorów trzeba wymienić m.in.: organizację Europejskiego Dnia Seniora, a co za tym idzie wzmocnienie współpracy między organizacjami senioralnymi, monitorowanie i wspieranie działań zmierzających do utworzenia poradni i oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach, współpracę przy uruchomieniu Domu Dziennego Pobytu w Domu Pomocy Społecznej ,,Kalina”, wprowadzenie dwóch zwycięskich projektów do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego: Encyklopedii Suwalskiego Seniora i modernizacji placu przy Pomniku Straceń w Suwałkach czy prowadzenie cotygodniowej audycji dla seniorów w Radiu 5.

Dziękujmy Panu Prezydentowi za zielone światło dla naszych inicjatyw i wsparcie ich realizacji, za naszą siedzibę przy ul. Ciesielskiej, której zazdrości nam cała Polskamówiła Maria Jolanta Lauryn, Przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów.  – To co robimy jest odpowiedzią na wyzwanie rzeczywistości, polityki senioralnej tego miasta . Na przyszłość stawiamy sobie za zadanie dotarcie do tych seniorów, którzy nie wychodzą z domu stąd pomysł na audycję w radiu czy wkładkę w ,,DwuTygodniku Suwalskim”dodała Przewodnicząca.

Dziękuję za Państwa działalność, która jest bardzo mocno zauważalna w życiu tego miasta i regionumówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.Jesteście Państwo doświadczonymi osobami i świetnie reprezentujecie seniorów przed suwalskim samorządem. Ten rok, to dla nas dużo wyzwań, zadań i pomysłów. Będziemy chcieli żeby suwalscy seniorzy wzięli czynny udział w organizacji suwalskich obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Chcę też poinformować, że mamy bardzo zaawansowane prace nad Suwalską Karta Mieszkańca, której jedną z odsłon będzie Karta Seniora dodał Prezydent.  

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne