SKB Litpol-Malow Suwałki został Drużynowym Mistrzem Polski

Dodano: 12 lutego 2018

Już po raz 17. w historii badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki sięgnęli po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. To piąte z rzędu złoto suwalczan, którzy w dorobku mają także cztery tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal. Wato dodać, że po raz pierwszy suwalscy badmintoniści stanęli na najwyższym stopniu podium w championacie w sezonie 1997/98.

W rozegranym w sobotę w kobyłce finale suwalczanie pokonali 4:2 odwiecznych rywali Hubala Białystok, któremu w próbie detronizacji mistrzów kraju nie pomogła ściągnięta, przy wsparciu władz PZBad., Węgierka Laura Sarosi, która przegrała z suwalską Indonezyjką Febby Angguni (na zdjęciu) w grze pojedynczej kobiet i w, deblu w parze z Białorusinką Alesią Zajtsavą, z naszą parą Febby Angguni i Kamila Augustyn. Dwa kolejne punkty dla SKB Litpol-Malow zdobyli „suwalski” Irlandczyk Scott Evans i męski debel Łukasz Moreń/Michał Łogosz.    

Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka (w składzie z Adamem Cwaliną i Dariuszem Ziębą, byłymi zawodnikami SKB) , którzy pokonali 4:1 AZS AGH Kraków.  

Źródło: suwalki24.pl

Kategoria: Aktualności, Sport