Stacja Pogodne Suwałki za nami

Dodano: 8 stycznia 2018

Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, degustacja kuchni zimowej, spotkanie morsów, wioska eskimoska czy pokaz rzeźbienia w lodzie – to tylko nieliczne atrakcje, w których suwalczanie mogli wziąć udział w miniony weekend. Wszystko za sprawa dwudniowego wydarzenia pod nazwą Stacja Pogodne Suwałki – Aktywni Zimą, Festiwal Ludzi Północy. To impreza sportowo – kulturalna, która ma na celu promocję miasta o tej porze roku.

W sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyły się spotkania z podróżnikami: rodziną Łopacińskich, himalaistą Leszkiem Cichym czy Zuzanną Andruczyk, realizującą projekt zdobycia Korony Ziemi.  Była też degustacja potraw kuchni zimowej i projekcje filmów podróżniczych.

Niedziela upłynęła natomiast na aktywnościach nad Zalewem Arkadia: spotkaniu morsów, pokazie ratownictwa lodowego, atrakcjach w wiosce eskimoskiej przygotowanej przez Dariusza Morsztyna z Republiki Ściborskiej, przejażdżkach psimi zaprzęgami, biegach czy zmaganiach Nordic Walking.

Wszystko zwieńczyło spotkanie na Placu Marii Konopnickiej gdzie odbyły się koncert Eleny Rutkowskiej z zespołem i pokaz Ice Show i Fire Ice Carnival.

Była to druga edycja wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie, Sport