Staniszewskiego, Kolejowa, Północna – już niebawem rozpoczną się prace budowlane

Dodano: 15 lutego 2017

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał dziś (15 lutego) dwie umowy z suwalskim Przedsiębiorstwem
Drogowo – Mostowym, które wygrało przetargi na przebudowę ulic Kolejowej i Północnej oraz Staniszewskiego w Suwałkach. Prace przy tych drogach pochłoną ponad 8 milionów złotych.  

W ramach zadania pn. „Rozbudowa ulic Kolejowej i Północnej w Suwałkach wraz z modernizacją parku” będą prowadzone m.in. następujące roboty: budowa kanalizacji deszczowej, budowa sieci kanalizacji sanitarnej, budowa oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej, budowa chodników dla pieszych, ciągu pieszo-rowerowego oraz ścieżki rowerowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, trawników oraz budowa nowej jezdni na odcinku od ul. Świerkowej do ul. Wileńskiej.

W ramach inwestycji modernizację przejdzie również park przy ul. Kolejowej.  Wykonane zostanie oświetlenie, chodniki dla pieszych, wykonane będą trawniki, ustawione ławki parkowe oraz śmietniczki.

Cała inwestycja pochłonie 2 641 000 zł, a prace zgodnie z przetargiem mają zostać zakończone do 30 września 2017r. jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

– Już drugi rok z rzędu konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę na osiedlu Kamena. W ubiegłym roku obiecałem mieszkańcom tej części miasta, że kwestia remont dróg zostanie wykonana jak najszybciej. W tym roku wszystkie ulice na osiedlu Kamena będą wyremontowane – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma P.G.K. sp. z o.o. Gołdap wygrała przetarg na przebudowę ulic Wileńskiej i Kowieńskiej w Suwałkach, za kwotę 1 397 124,37 zł. Inwestycję ma zakończyć do 30 czerwca 2017r.

W ramach zadania pn. „Rozbudowa ulicy Staniszewskiego w Suwałkach – etap II” będą prowadzone m.in. następujące roboty: budowa oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej, budowa ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, trawników oraz budowa nowej jezdni na odcinku od skrzyżowania z drogą na Sobolewo do granic administracyjnych miasta.

Inwestycja, która pochłonie 5 361 975 zł jest w 50% dofinansowana w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dofinansowanie uzyskał również wniosek Starostwa Powiatowego w Suwałkach na przebudowę tej samej drogi: od granic administracyjnych miasta do Płociczna.

– Wspólnie z suwalskim starostwem i gminą Suwałki przygotowaliśmy wnioski związane z dofinansowaniem przebudowy ul. Staniszewskiego aż do samego Płociczna. W tym roku uda zrealizować się obie inwestycje. Dzięki temu kosztem blisko 9 milionów złotych powstanie zupełnie nowa droga do Płociczna wraz z oświetleniem i ścieżką rowerową – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który dodaje, że inwestycja jest możliwa dzięki dobrej współpracy suwalskiego samorządu ze Starostwem Powiatowym i Gminą Suwałki.

Ul. Staniszewskiego w Suwałkach to jedna z dróg, która prowadzi nad tereny Wigierskiego Parku Narodowego. W sąsiedztwie tej ulicy powstaje również aktualnie nowe osiedle domów jednorodzinnych. Ta droga to bardzo popularny odcinek wśród rowerzystów.

Cała inwestycja zgodnie z przetargiem ma zostać zakończona do 31 sierpnia 2017r. jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie