Studenci rządzą miastem

Dodano: 16 czerwca 2017

Rozpoczęły się największe w historii suwalskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej juwenalia. W czwartek (16 czerwca) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przekazał żakom klucze do bram miasta. Gwiazdą pierwszego dnia był Zenon Martyniuk z zespołu Akcent, który na suwalski stadion przyciągnął kilka tysięcy osób.

Zabawa zaczęła się po południu na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze. Był rodzinny piknik,  występy artystyczne, pokaz akrobatyki, strefy rodzinne, warsztaty parkour, stoiska handlowe.   Wystąpili: Pasjon, Party Days, Whitestock.

Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem muzyki rockowej. Piknik rodzinny również zacznie się o godz. 16.00, a na scenie wystąpią: Mów, Suddafen oraz gwiazda wieczoru – Red Lips. Za oprawę taneczną odpowiedzialne będą zespoły Dance Zone oraz Katz.

Juwenalia studenci postanowili zakończyć… na sportowo i włączyli się w RESO 10.5 Miejskie Święto Biegania. Zarówno żacy, jak i pracownicy Uczelni pobiegną na dystansie 3,5 km w ramach „suwalskich debiutów”.

16.06.2017 PIĄTEK

od godz. 16.00 – festyn rodzinny (strefa zabaw dla dzieci, strefa parkour i freerun, stoiska handlowe/sponsorskie) – teren przed „bramą juwenaliową”, parking i deptak przy Stadionie Miejskim

18.15 – występ artystyczny – DANCE ZONE (wejście I)
18.20 – koncert zespołu MÓW
19.15 – występ artystyczny – DANCE ZONE (wejście II)
19.20 – występ artystyczny – KATZ
19.35 – koncert zespołu SUDDAFEN
20.25 – występ artystyczny – DANCE ZONE (wejście III)
20.35 – pokaz akrobatyki – MOVEMENT
20.45 –Wręczenie nagrody dla „Studenta roku” plebiscyt Radia 5.
21.00 – koncert zespołu RED LIPS

zdjęcia: Radio 5

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie