Suwałki stawiają na infrastrukturę sportową

Dodano: 27 października 2017

Miasto Suwałki z powodzeniem stawia na infrastrukturę sportową. Dowodem tego są nagrody. Ostatnie z nich to „Sportowy Obiekt Roku” oraz prestiżowe wyróżnienie, które otrzymał Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz – „Budowniczy Polskiego Sportu”. Wręczenie wyróżnień odbyło się w środę (25.10) podczas XVIII edycji Gali Sportowa Polska w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Organizatorem wydarzenia były Klub Sportowa Polska i miesięcznik „Builder”. W tym roku przedstawiciele samorządów i biznesu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenie poprzez sport spotkali się już po raz 18. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Galę swoją obecnością zaszczycili: królowa polskiej lekkoatletyki Irena Szewińska, najbardziej rozpoznawalny polski komentator sportowy Przemysław Babiarz, wybitny zapaśnik Andrzej Supron czy piosenkarz Rafał Brzozowski.

Tytuł: Sportowy Obiekt Roku otrzymało 12 różnych obiektów z całej Polski. Wśród nich budowa wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. Kapituła nagradzała głównie obiekty wyróżniające się walorami konstrukcyjnymi, użytkowymi, funkcjonalnymi bądź zastosowanymi materiałami i technologiami. Boisko przy „dziesiątce” to inwestycja za prawie 2,9 mln zł. 50% tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Druga nagroda, która trafiła bezpośrednio do Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk to tytuł: Budowniczy Polskiego Sportu. Klub Sportowa Polska przyznał pięć takich statuetek. Nagroda to efekt działalności Prezydenta Suwałk i konsekwentne inwestowanie w infrastrukturę sportową w naszym mieście. Klub docenił inwestycje w stadion lekkoatletyczny czy stadion piłkarski, budowę boisk sportowych przy suwalskich szkołach oraz plany budowy hali sportowo – widowiskowej czy zadaszenia lodowiska.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport