Suwalski Rem-Bud wybuduje kolejne ulice na osiedlu Hańcza

Dodano: 28 lutego 2017

Ulice: Wrocławska, Legnicka i Katowicka – to ulice, które doczekają się w najbliższym czasie przebudowy. Przetarg na ich realizację wygrała suwalska firma Rem-Bud za kwotę 2.987.000 zł. Zgodnie z zapisami przetargu budowa zostanie podzielona na dwa etapy, a całość robót zakończy się 30 września 2018r. Jednak wykonawca deklaruje, że skróci termin o 20 dni.

W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej.

– Konsekwentnie inwestujemy w utwardzenie kolejnych ulic osiedlowych. Kolejność ich realizacji wynika z przyjętego przez Komisję Strategii i Rozwoju Programu Budowy Dróg Osiedlowych w Suwałkach. Tylko w ostatnich kilku latach na os. Hańcza w utwardzenie ulic Miasto Suwałki zainwestowało ponad 12 milionów złotych – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ciągu ostatnich 5 lat na osiedlu Hańcza przebudowano następujące ulice: Warszawska, ulice w kwartale:  Bydgoska, Białostocka, Warszawska, Poznańska, Bydgoska, Batalionów Chłopskich, Krakowska, Toruńska, Elbląska, Słupska, Zamojska, Gdańska, Koszalińska, a także Szczecińska i Tarnobrzeska. Ostatnio – w 2016 wybudowano ulice: Ełcką, Giżycką, Gołdapską, Olecką, Węgorzewską oraz sięgacz ulicy Lubelskiej. Całość wszystkich tych prac pochłonęła ok 12,5 mln zł.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie