ankieta-pomysl-na-suwalki'

Suwalskie przedszkola mają nowe place zabaw

Dodano: 19 września 2017

Zakończyła się inwestycja, dzięki której przy dziewięciu suwalskich przedszkolach powstały nowoczesne place zabaw. Wszystko za sprawą projektu unijnego za 0,5 mln Euro pn. „Bądź aktywny – bądź zdrowy”. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podczas spotkania z dziennikarzami w Przedszkolu nr 8 zaprezentował jak wygląda jeden z placów, który dzięki dobrej pogodzie był opanowany przez przedszkolaków.

Projekt realizowany przez Miasto Suwałki w ramach programu Polska Litwa 2014-2020 obejmował budowę placów zabaw przy przedszkolach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 10 w Suwałkach.

– Place zabaw zostały wyposażone w zestawy integracyjne do zabaw dla dzieci. Każdy z nich ma nawierzchnię bezpieczną poliuretanową, są huśtawki, bujaki na sprężynie, domki i zestawy równoważni, ławki oraz kosze na śmieci. Projekt obejmuje również działania tak zwane miękkie dotyczące zdrowego stylu życia, zajęcia dla dzieci i rodziców z rodzin wykluczonych społecznie, szkolenia dotyczące zdrowego żywienia dla nauczycieli przedszkoli – mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zakupiono też sprzęt do przedszkoli do zajęć ruchowych przy muzyce oraz zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Budżet całego projektu to: 500,000.00 EUR z czego dofinansowanie to kwota: 425.000,00 EUR.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne