Święto Wojska w Suwałkach

Dodano: 8 września 2017

14 Suwalski Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodził w piątek (8.09) swoje siódme święto. Z tej okazji w koszarach przy ulicy Wojska Polskiego można było podziwiać widowiskowe pokazy walk, musztry oraz sprzętu wojskowego.

W uroczystości wziął udział między innymi: Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk, przedstawiciele służb mundurowych i szkół.  

Siódme święto suwalskiego Dywizjonu było okazją do nagrodzenia żołnierzy i pracowników jednostki ale też do przypomnienia historii wojska stacjonującego w Suwałkach od niemalże 200 lat.

Święto dywizjonu to już tradycyjnie dni otwarte w koszarach przy ulicy Wojska Polskiego. Mieszkańcy Suwałk mogli zwiedzać jednostkę „od środka”. Oglądać sprzęt wojskowy, podziwiać wyszkolenie żołnierzy oraz nauczyć się strzelać z prawdziwej broni.

Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk w imieniu Czesława Renkiewicza przekazał dowódcy Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach ppłk Krzysztofowi Świderskiemu list z życzeniami z okazji święta.

 

Suwałki 8 września 2017 r.

 

ppłk Krzysztof Świderski

Dowódca Dywizjonu Artylerii

Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa

Piłsudskiego w Suwałkach

 

 

W imieniu suwalskiego samorządu i swoim własnym składam serdeczne życzenia z okazji VII Święta Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach, uroczystości upamiętniającej datę przedyslokowania pułku z Kwidzyna do naszego miasta w 1994 roku.

W tym szczególnym dniu chcę wyrazić swoją radość i dumę z tego, że wojsko nieustannie stacjonuje w Suwałkach, rozwija się i wzmacnia, czego przykładem była chociażby ostatnia przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, w której miałem przyjemność uczestniczyć.

Dziękuję Panu, Wszystkim Żołnierzom i pracownikom Dywizjonu za efektywną służbę i pracę, profesjonalizm i wyszkolenie. Dziękuję za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie. Składam podziękowania za odwagę i bohaterstwo w służbie.

Życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu tradycji Dywizjonu i należnej satysfakcji ze służby wojskowej i pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Czesław Renkiewicz

Prezydent Miasta Suwałki

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie