ankieta-pomysl-na-suwalki'

Szkolna „choinka”

Dodano: 22 stycznia 2018

Dwieście dzieci bawiło się na „choince” dla dzieci z rodzin potrzebujących w parafii pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza w Suwałkach. Imprezę zorganizowano już po raz dwudziesty pierwszy w Szkole Podstawowej nr 10. Organizatorem jest ks. Lech Łuba, proboszcz parafii i członkowie Akcji Katolickiej oraz firmy i osoby prywatne. Gościem choinki byli m.in.: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który również przyniósł prezenty dla najmłodszych.

Czesław Renkiewicz, zaprosił również wszystkie dzieci do aktywnego udziału w zajęciach feryjnych przygotowanych przez miejskie jednostki kultury, sportu i oświaty.

– Można korzystać z szeregu zajęć przygotowanych przez miejskie jednostki sportu i kultury. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronach internetowych oraz na tablicach ogłoszeniowych w szkołach. A tych atrakcji przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużo – mówił Prezydent Suwałk.

Na „choince” była muzyka, poczęstunek i prezenty, w których dzięki hojności sponsorów znalazły się: słodycze, konserwy, mleko, przybory szkolne. „Choinka” to obok Jarmarku Kaziuka, jedno ze sztandarowych wydarzeń parafii pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne