ankieta-pomysl-na-suwalki'

Trwają przygotowania do budowy hali sportowej w Suwałkach

Dodano: 10 marca 2017

Gotowa dokumentacja techniczna, wydane pozwolenie na budowę oraz złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie inwestycji. Władze Miasta czekają już na ostateczną decyzję dotyczącą przyznania Suwałkom środków na budowę, od których zależy rozpoczęcie budowy hali sportowo – widowiskowej. Szacowana na ok 25 mln zł hala ma powstać przy stadionie piłkarskim na Zarzeczu.

– Małymi kroczkami ale skutecznie idziemy do przodu. W lutym nasz wniosek pt. „Budowa hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze 26 w Suwałkach” został zgłoszony do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poprosiliśmy o ujęcie go w Planie Wieloletnim pn. „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2017” – informuje Radia 5 Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ubiegły piątek (3 marca) zostało wydane pozwolenie na budowę hali. Wniosek złożony do Ministerstwa zostanie uzupełniony o te pozwolenie. Rozstrzygnięcie ze strony Ministerstwa i przyznanie dofinansowania w wysokości prawie 13 milionów złotych powinno nastąpić w okolicach maja tego roku.

W opracowanej koncepcji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², wysokość około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości ważna jest dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych.

Jak wielokrotnie podkreślano realizacja inwestycji uzależniona jest od przyznania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Środki budżetowe zaplanowane w tegorocznym budżecie miasta w wysokości 4 mln zł, w przypadku przyznania ww. dofinansowania, pozwolą na przeprowadzenie przetargu w terminie do 31 maja 2017 r. i rozpoczęcie inwestycji w sierpniu 2017 r. Realizację inwestycji miałaby się zakończyć w 2018 roku.

 

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport