Będzie jazz

Na dwa wyjątkowe koncerty jazzowe zapraszają w piątek 18 lipca do Państwowej Szkoły Muzycznej, przy ul. T. Noniewicza 83 Fundacja ART-SOS oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach. O godzinie 13 najmłodsi będą mogli zapoznać się z ulubionymi instrumentami muzyków jazzowych, a o godzinie 18 wszyscy będą mogli posłuchać jazzowych standardów. Wstęp na oba wydarzenia bezpłatny.

"ŁanMjuzik - festiwal muzyki jazzowej, współczesnej i elektronicznej" to kolejna z artystycznych propozycji przygotowanych przez Alicję Roszkowską, założycielkę Fundacji ART-SOS i jej gości.  Tym razem na program muzycznego projektu złożą się dwa koncerty.

O godzinie 13 artyści zapoznają najmłodszą publiczność z ulubionymi instrumentami muzyków jazzowych: fortepianem, kontrabasem, saksofonem i perkusją.

O godzinie 18 rozpocznie się koncert „Jazz bez barier”. Koncertowi będzie towarzyszyć aukcja prac artystycznych, z której dochód będzie przeznaczony na Fundusz Stypendialny „Szybuj z Orłami”. Nie zabraknie jazzowych standardów, które śpiewane były przez takich artystów jak Frank Sinatra, Louisa Armstronga, Kurt Elling i Jamie Cullum oraz niespodzianek. Widownię na pewno zaskoczą jazzowe aranżacje hitów muzyki popularnej, np. „It’s my live” (oryginał: Bon Jovi), „Don’t stop the music” (Rihanna), „Nie stało się nic” (Robert Gawliński/Wilki), a także „Supermanka” (Kayah).

W obu koncertach pojawią się artyści: Kamil Barański (fortepian, instrumenty klawiszowe/elektronika), Marcin Pendowski (kontrabas), Daniel Kapustka (perkusja/elektronika), Mateusz Krautwurst. Gościnnie Jan i Adam Roszkowscy oraz Efka.

Koncerty dofinansowane z budżetu Miasta Suwałk.

Patronaty honorowe sprawują: Prezydent Miasta Suwałk, Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.