Ulica Klonowa – umowa podpisana, niebawem ruszą prace

Dodano: 14 czerwca 2017

Udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę ulicy Klonowej – to zwycięska pozycja w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski 2017, która zajęła 1 miejsce na liście projektów dużych zdobywając 1393 głosy. Inwestycję wykona suwalski REM BUD za 1 383 464,22zł. Firma zadeklarowała, że skróci czas realizacji prac o 90 dni i zakończy je 31 maja 2018 roku.

Procedura wyłonienia wykonawcy tej drogi trwała dość długo. Po nieudanym rozstrzygnięciu przetargu na opracowanie dokumentacji technicznej na ul. Klonową oraz przetarg w formule „Projektuj i Buduj” Urząd Miejski w Suwałkach podjął decyzję o rozpisaniu przetargu na tę inwestycję z terminem zakończenia 31 sierpnia 2018 roku. W praktyce oznacza to, że firma, która wygrała ten przetarg będzie miała dłuższy czas na zaprojektowanie i wybudowanie drogi.

Zakres prac projektowanych obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej modernizacji ulicy Klonowej na odcinku od bloku nr 43 do Zespołu Szkół nr 9. Należy zaprojektować cały zakres zarówno teren docelowego pasa drogowego jak i teren obejmujący czasowe zajęcie z podziałem na etapowanie oraz miejsca dostępu do drogi publicznej.

Sama inwestycja będzie zawierać drogę z nawrotką bądź parkingiem na wysokości ZS nr 9, parkingami od strony bloków i ciągiem pieszo rowerowym od strony bloków wraz z oświetleniem, odwodnieniem, kanałem teletechnicznym i usunięciem ewentualnych kolizji. Projektem należy również objąć budowę oświetlenia ul. Klonowej na odcinku od ul. Świerkowej do ul. Różanej.

– Mieszkańcy tej części Miasta bardzo aktywnie korzystają z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2015 roku utwardzono i odwodniono nawierzchnię dojazdową do 216 garaży przy ulicy Klonowej. Inwestycja pochłonęła blisko 1 milion złotych. Teraz ta sama grupa skutecznie zawalczyła o przebudowę samej ulicy – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkTo bardzo dobry przykład aktywności naszych mieszkańców, którzy chętnie korzystają z funkcji jaką ma pełnić Suwalski Budżet Obywatelski – dodaje Prezydent Suwałk.

Poniżej przypominamy zdjęcia z dnia zakończenia prac przy garażach przy ul. Klonowej.

Kategoria: Aktualności, Miejskie