Ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli

Dodano: 8 stycznia 2018

Po raz 6 w sobotę (06.01) ulicami Suwałk przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. W pochodzie udział wzięły setki suwalczan, wielu przebranych za aniołów, pasterzy i inne biblijne postacie. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”. Organizatorzy orszaku chcieli przypomnieć, że Jezus przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu.

W Orszaku tradycyjnie udział wzięli również Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk  i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej.

W sobotnie popołudnie orszak wyruszył sprzed Aquaparku i ulicami miasta przeszedł do Parku Konstytucji 3-go Maja gdzie na zebranych czekała betlejemska stajenka z nowonarodzonym Jezusem. Po drodze wierni zatrzymywali się aby obejrzeć inscenizacje: kuszenie Ewy, dwór Heroda, gospodę czy walkę dobra ze złem.

Głównym organizatorem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Suwałkach była Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy wsparciu Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Kategoria: Aktualności, Miejskie