Dni Suwałk również na sportowo

Dodano: 7 sierpnia 2017

Jedną ze sportowych atrakcji Jarmarku Kamedulskiego był turniej „Pogodne Suwałki Cup 2017” – niezwykłe święto siatkówki plażowej.

Na boiskach Suwałki Beach Arena w sobotę i niedzielę został rozegrany ogólnopolski turniej, w którym wzięły udział 23 drużyny zarówno z Polski jak i Litwy. Pary reprezentowały wysoki poziom sportowy i toczyły zaciętą rywalizację między sobą. Zainteresowanie było duże ze względu na pulę nagród jaką zaplanowano na tegoroczny turniej – 15 tys. zł.

Organizatorami spotkania był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Miasto Suwałki i jako partner sportowy Miejski Klub Sportowy Ślepsk Suwałki.

Pierwsze miejsce zajęła para Jakub Czubiński / Zarankiewicz Mateusz, która w finale pokonała parę z Litwy (Wilno) Vaskelis / Vasiljevas. Trzecie miejsce przypadło parze z Kowna Kerpe / Stankevivius, a czwarte parze Brandt / Pietkiewicz.

W turnieju uczestniczyli również zawodnicy MKS Ślepsk Suwałki, ale w tegorocznym turnieju musieli uznać wyższość par przyjezdnych.  Najwyżej uplasowała się para Kewin Sasak / Jakub Krupiński, zajmując 9 miejsce. Tuż za nimi były pary: Łukasz Rudzewicz / Kamil Skrzypkowski i Adrian Hunek / Vitalij Schitkow.

Najlepszą parą z Suwałk okazał się duet Zaborowski Wojciech / Szwejkowski Mateusz, a MVP turnieju został wybrany Zarankiewicz Mateusz.

Kategoria: Aktualności, Sport