W niedzielę zagra WOŚP

Dodano: 12 stycznia 2018

Medal okolicznościowy wydany w stulecie śmierci Marii Konopnickiej, urodzonej w Suwałkach poetki i miesięczny karnet do Aquaparku Suwałki przekazał na licytacje podczas tegorocznego suwalskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta.

Medal można wylicytować TUTAJ

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.01). Prezydent Suwałk objął Honorowym Patronatem suwalskie wydarzenia, w ramach imprezy. Podczas 26 edycji WOŚP w całym kraju zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Poza tradycyjną kwestą wolontariuszy na ulicach Suwałk (warto dodać, że w tym roku wolontariusze będą też wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze), miejscowy sztab Orkiestry przygotował szereg atrakcji.

Od godz. 15.00 w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3-go Maja odbędą się koncerty suwalskich zespołów. Wystąpią Zespół Wokalny Ocean Życia, Densi, MUV, Od/nova, SpookLight i Blue Mahoe. Blok koncertów o godz. 20.00 zakończy ,,Światełko do nieba” czyli pokaz laserów z muzyką na żywo.

Niedzielny finał WOŚP będzie miał też swoją odsłonę sportową. Od 12.00 do 16.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na chętnych będą czekać: zumba ze Studiem Dance-Fit Lidia Kulik, SOCATOTS Piłkarskie Maluszki, Strzelnica Airsoftowa zorganizowana przez Perun Suwałki, animacje Hufca ZHP Suwałki czy stoisko gastronomiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach.

Będą też zmagania sportowe na zewnątrz. O godz. 10.00 nad zalewem Arkadia zacznie się II Suwalski Bieg ,,Policz się z cukrzycą”, a w samo południe na lodowisku miejskim przy ul. Szpitalnej mecz hokejowy, którego organizatorem są Białe Niedźwiedzie.     

W dniu finału do siebie zaprasza też Centrum Handlowe Suwałki Plaza gdzie staną stoiska organizacji pozarządowych z malowaniem twarzy, zwierzętami z balonków czy pomiarami ciśnienia.

Organizatorem niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach jest Fundacja EGO.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie, Społeczne