Wizyta delegacji z Gurjewska

Dodano: 20 lutego 2018

O wspólnym udziale w Programie Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA 2014-2020 rozmawiały we wtorek (20.02) władze Suwałk i przedstawiciele Gurjewska z Obwodu Kaliningradzkiego. W Suwałkach gościła trzyosobowa delegacja Rosjan w składzie: Siergiej Podolski, Dyrektor Administracji Gurjewskiego Okręgu Miejskiego, Nikołaj Karnjuszyn, Kierownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Jarosława Fursowa, Zastępca Kierownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W rozmowach wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i pracownicy Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach na czele z Marcinem Bonisławskim, Naczelnikiem Wydziału.

Mamy kilka propozycji do wspólnej realizacji – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Chcemy uporządkować bulwary nad rzeką Czarną Hańczą wraz z odrestaurowaniem zabytkowego budynku po byłej łaźni miejskiej. Kolejna rzecz to termomodernizacja pięciu przedszkoli i kolejne remonty dróg w mieście – tłumaczył Prezydent.

Rosjanie w ramach wspólnych działań chcą pozyskać pieniądze na realizację parku w centrum swojego miasta.

Mamy już dokumentację tego projektu więc wszystko jest na dobrej drodze – mówił Siergiej Podolski, Dyrektor Administracji Gurjewskiego Okręgu Miejskiego. Podobnie jak Suwałki chcemy też pozyskać pieniądze na remonty dróg – dodał.

W przyszłym tygodniu w Suwałkach odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA 2014-2020. Tym razem z delegacją z Czerniachowska. Rozmowy będą dotyczyły m.in. pozyskania pieniędzy na modernizację budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71.

Kategoria: Aktualności, Miejskie