Włócznie Jaćwingów wręczone

Dodano: 4 sierpnia 2017

Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w piątek (4 sierpnia) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do sześciu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku.

W wydarzeniu udział wzięli Bożena Kamińska, poseł na Sejm RP, Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

– Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. –Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona z laureatów ubiegłorocznej Nagrody – dodał.

Poniżej lista nominowanych osób i instytucji, które w tym roku otrzymały Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk:

– Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święta Biegania” otrzymała firma RESO Europa Service  Spółka z o.o.

 

 

 

 

– Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wzorowe i kreatywne zarządzanie Przedszkolem nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, a także codzienną pracę ukierunkowaną na wychowanków z różnymi problemami rozwojowymi otrzymała Urszula Rutkowska, dyrektor placówki.

 

 

 

 

– Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangażowanie na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, tworzenie nowych miejsc pracy i nieustanne rozwijanie prowadzonej przez siebie firmy, a także działalność filantropijną otrzymuje Bogdan Dojnikowski, właściciel Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Spółka Jawna z siedzibą w Suwałkach.

 

 

 

 

– Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta  za działalność społeczną i kulturalną na rzecz miasta, organizację koncertów i akcji ,,Zbieramy na organy” mającej na celu zebranie pieniędzy na renowację najstarszych organów w mieście otrzymuje ksiądz Dawid Banach, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach.

 

 

 

 

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działalność kulturalną, edukacyjną, społeczną, w tym międzypokoleniową, otrzymuje Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej „Nie Po Drodze”.

 

 

 

 

Specjalną Włócznię Jaćwingów z diamentem – Nagrodę Prezydenta Miasta za całokształt twórczości otrzymuje profesor Andrzej Strumiłło.

 

 

 

 

 

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert galowy zespołu Tre Voci Tenorzy z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, recital Lindy Kaukule z łotewskiej Amaty i prezentacja multimedialna ,,Jak powstały Suwałki” przygotowany przez Irynę Popovą i Kamil Maczułajtysa z SOKu.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie