Wolontariusze nagrodzeni

Dodano: 5 grudnia 2017

Organizowana przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT XV Suwalska Gala Wolontariatu była wspaniałą okazją do podziękowania w szczególny sposób wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i energię  na co dzień współpracując z organizacjami, instytucjami i osobami indywidualnymi.  Osobom, które wyróżniają się spośród innych swą szlachetną działalnością.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych dnia 5 grudnia 1986 r. w dowód uznania dla milionów ludzi, poświęcających swój cenny czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym.

We wtorek (05.12) podczas XV Suwalskiej Gali Wolontariatu odbyło się podsumowanie lokalnego konkursu „BARWY WOLONTARIATU, Suwałki 2017” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

W XXI wieku kiedy świat jest bardzo skomercjalizowany, często mamy do czynienia z taką sytuacją, że są określone środowiska lub grupy osób, które wymagają naszej pomocy, naszego wsparcia. Bo w tym pośpiechu, w tej gonitwie nie dają sobie rady. Oczywiście są instytucje, które mają pomagać tym osobom, ale nie zawsze udaje się im dotrzeć do wszystkich potrzebujących. I dobrze, że w lokalnym społeczeństwie, takim jak nasze, jesteście Państwo – wolontariusze. Macie Państwo wewnętrzną potrzebę czynienia dobra, dzielenia się tym dobrem i pomagania drugiemu człowiekowi w trudnej sytuacji. Za to chcemy dziś Państwu podziękowaćmówił podczas Gali Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wolontariusze nominowani byli przez organizacje pozarządowe i instytucje organizujące pracę wolontariuszy. Nominacje były zgłoszone przez: Zespół Szkół nr 6- Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkie serca”, Zespół Szkół Technicznych, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Suwalski Hufiec Harcerek „Jaćwież”, Społeczną Organizację Przyjaciół Dzieci „Przystań”, Stowarzyszenie Twórczych Seniorów „ROZŁOGI” z Suwałk, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Suwalską Radę Seniorów, Centrum Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy Stowarzyszeniu „Aktywni tak samo” w Suwałkach, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach, Podlaską Jednostkę Wojewódzką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Kapituła wyłoniła 10 laureatów konkursu, którym Prezydent wręczył okolicznościowe statuetki w podziękowaniu za szlachetną pracę i bezcenną pomoc dla dobra innych.

Lista laureatów lokalnego konkursu „BARWY WOLONTARIATU, Suwałki 2017”

pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk:

  • Michał Rydzewski z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach – Szkolny Klub Wolontariatu ,,Wielkie Serca”,
  • Magdalena Ewelina Anuszkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach,
  • Klaudia Falejczyk ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Suwalski Hufiec Harcerek ,,Jaćwież”,
  • Janina Czarniewska ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań”,
  • Anna Rybska ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach,
  • Danuta Tutak-Suchowier ze Stowarzyszenia Twórczych Seniorów ,,ROZŁOGI” w Suwałkach,
  • Teresa Wysocka – Kluczny z Suwalskiej Rady Seniorów,
  • Piotr Szmigielski z Centrum Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy Stowarzyszeniu ,,Aktywni tak samo” w Suwałkach
  • Halina Grabowska z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach
  • Danuta Świerska z Podlaskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych.

 

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie