„Z opaską S.O.S. czuję się bezpieczniej”

Dodano: 10 października 2017

Suwalska Policja zachęca do wyposażenia dzieci oraz osób z zaburzeniami pamięci i orientacji w przestrzeni w opaski S.O.S. Te mają na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa, mogą też pomóc w ewentualnym odnalezieniu takich osób.

Mundurowi zainicjowali akcję pn „z opaską S.O.S. czuję się bezpiecznie”. Wszystko po to aby zwiększyć poczucia bezpieczeństwa dzieci z niepełnosprawnością oraz osób starszych. To innowacyjny pomysł, pomagający w trudnych sytuacjach szybko udzielić pomocy osobie, która zagubiła się, a kontakt werbalny z nią jest utrudniony z powodu choroby czy niepełnosprawności.

Opaski Ratunkowe SOS zostały stworzone z myślą o dzieciach, głównie z zaburzeniami rozwoju i niepełnosprawnością, które zagrożone są zaginięciem.

Taki gadżet zawiera kontakt do opiekuna, pomoże zidentyfikować dziecko i szybko udzielić mu wsparcia, tym samym zmniejszając jego traumę związaną z rozłąką i zgubieniem drogi do domu.

Opaski przeznaczone są również dla osób dorosłych mających trudności z pamięcią i orientacją w przestrzeni.

Silikonowa opaska jest personalizowana – może zawierać także informacje o grupie krwi, chorobach, alergiach, stanie zdrowia oraz kontakt do osoby bliskiej.

Suwalscy policjanci przekazali opaski dwóm specjalistycznym placówkom szkolnym. Opaskę personalizowaną można zakupić w sklepach internetowych. Koszt to około 30 złotych.

 

źródło: KMP Suwałki

Kategoria: Aktualności, Miejskie