Zakończył się 11. Suwałki Blues Festival

Dodano: 9 lipca 2018

Tomasz Organek, zdjęcie: Radio 5

Koncertem Tomasza Organka i Gości zakończył się 11. Suwałki Blues Festiwal. W niedzielę na dużej scenie na ulicy Kościuszki urodzonemu w Suwałkach artyście towarzyszyli Magda Piskorczyk, Piotr Nalepa i Wojciech Waglewski. Występ zgromadził prawdziwe tłumy mieszkańców miasta i przyjezdnych.

Co podkreślają zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy, zakończona właśnie edycja była jedną z najlepszych dotychczasowych – dopisała zarówno pogoda, rewelacyjna atmosfera jak i publiczność.

Blues w mieście królował przez cztery dni. Podczas festiwalu wystąpiło 20 zespołów, 400 muzyków, funkcjonowały dwie profesjonalne sceny plenerowe, sześć klubów festiwalowych, odbyły się śniadania bluesowe, koncerty klubowe, wystąpiły światowe gwiazdy: ERIC BURDON & THE ANIMALS (UK/USA), SUPERSONIC BLUES MACHINE featuring very special guest BILLY F. GIBBONS i MAVIS STAPLES (USA).

SBF 2018 towarzyszyło odsłonięcie kolejnej bluesowej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej, na której widnieją nazwiska największych gwiazd występujących na festiwalu w 2017 roku. Ale też odsłonięcie ławeczki bluesmana, również na ul. Chłodnej, w którym wziął udział, wspólnie z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Miasta, autor projektu i wykonawca figury muzyka białostocki artysta metaloplastyk – Janusz Tałuć.

Podczas tej edycji wyłoniono reprezentanta Polski na europejski konkurs bluesowy, który odbędzie się w przyszłym roku w Portugalii. To zespół Smooth Gentelmen. W nagrodę artyści otrzymali 10 tysięcy złotych oraz statuetkę.

Statuetka ,,zmęczonego bluesmana” w tym roku powędrowała do przyjaciela i dobrego ducha Suwałki Blues Festival Wojciecha Waglewskiego.

zdjęcia: 1-4 Radio 5, 5-8 UM Suwałki