ankieta-pomysl-na-suwalki'

Zaproszenie na Święto Seniorów

Dodano: 31 października 2017

Na Europejski Dzień Seniora zapraszają we wtorek 7 listopada, w godzinach 10-14.30 do Suwalskiego Ośrodka Kultury starszych mieszkańców Suwałk Suwalska Rada Seniorów i Prezydent Miasta Suwałk. Wydarzenie będzie okazją do prezentacji artystycznych suwalskich seniorów oraz do wymiany informacji ważnych dla osób starszych. Na zakończenie przewidziano widowisko z muzyką cygańską w wykonaniu Eleny Rutkowskiej z zespołem. Wstęp wolny. 

Będzie to już drugi Europejski Dzień Seniora, obchodzony w naszym mieście. Organizatorem ubiegłorocznego było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach. W przygotowanie tegorocznego spotkania włączyły się wszystkie organizacje senioralne i działające na rzecz seniorów. Na scenie będzie można zobaczyć grupy: “Wspomnień czar”, działającą przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów “Rozłogi”; Ocean Życia, pracujący przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów; Złotą Jesień oraz Srebrne Pierwiosnki, działające w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Chór Seniora z Klubu Centrum, prowadzonego wspólnie przez Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma oraz Suwalskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów “Filar”; Suwalskie Starszaki, działające przy Stowarzyszeniu Suwalskie Starszaki oraz Chór Canto, działający w Suwalskim Ośrodku Kultury. Akcję animacyjną przygotowała także społeczność Suwalskiego Klubu Seniora przy ul. Chopina 6a, prowadzonego przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”. 
Na stoiskach w Suwalskim Ośrodku Kultury będzie można także uzyskać informacje o ofercie kulturalno-rekreacyjnej przygotowanej dla suwalskich seniorów, o programie dwóch klubów seniora działających w Suwałkach oraz wziąć udział w badaniu ankietowym na temat potrzeb suwalskich seniorów. Wolontariusze Suwalskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej wykonają bezpłatne pomiary ciśnienia i poziomu cukru. Do stoiska informacyjnego zaprasza też suwalska policja. 
Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa fotografii Teresy Wysockiej-Kluczny.

Na zakończenie, na godzinę 13.30 zaplanowano widowisko „Cygańskie czary” w wykonaniu Eleny Rutkowskiej z zespołem.

Wstęp wolny. 

Kategoria: Kulturalne, Organizacje pozarządowe