ankieta-pomysl-na-suwalki'

Zaproszenie na TechKlub

Dodano: 1 grudnia 2017

Na kolejny TechKlub zaprasza w czwartek 7 grudnia o godzinie 17 Centrum Trójki, przy ul. T. Kościuszki 71. Ideą TechKlubów jest przybliżenie jak wykorzystywać nowoczesne technologie w celach społecznych.  Tym razem uczestnicy będą mogli dowiedzieć się: Jak globalny projekt „Missing Maps” pomaga ratować życie i jak można się w to włączyć? Jak Microsoft i jego rozwiązania chmurowe przyczyniają się do zgodności z RODO? Jak wprowadzić w organizację usługę Office365 i Azure? Prowadzący przypomną też, jak bezpłatnie uzyskać Office365 dla organizacji. Prelegentami będą: Wojciech Pająk i Tom Szupszyński.

Wojciech Pająk opowie o Missing Maps, czyli mapach dla organizacji humanitarnych. Odpowie na pytanie do czego służą dziś mapy, gdy każdy metr naszej planety został już sfotografowany przez satelity? Otóż mimo że mamy zdjęcia, to systemy informacji geograficznej (GIS) potrzebują jasnego określenia, co jest budynkiem, ulicą, co parkiem, a co lasem. Dzięki dokładnemu oznaczeniu powstaje dopiero cyfrowa mapa. Na jej podstawie można wyliczać np. długości dróg, a następnie czas potrzebny do dojechania na miejsce klęski żywiołowej. Te dane mają wielką wartość, a ich uzupełnienie może uratować życie ludzi. Uczestnicy dowiedzą się, jak włączyć się w to działanie.

Tom Szupszyński przybliży natomiast wdrażanie usług chmurowych firmy Microsoft w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Wytłumaczy co to jest Office 365, Microsoft Dynamics, chmura Azure.
Jak przeprowadzić wdrożenie, począwszy od analizy wymagań, tworzenia specyfikacji i planu rozwiązania do samego wdrożenia. Jak wdrożenie chmury Microsoftu pomaga w osiągnięciu zgodności z nowymi dyrektywami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO).

Więcej o spotkaniu: http://sektor3-0.pl/techklub/suwalki/

Bezpłatne zapisy: https://crm.sektor3-0.pl/techklub/suwalki

Kategoria: Organizacje pozarządowe