Zaproszenie na wycieczkę po “krainie pięknej jak baśń”

Dodano: 10 lipca 2018

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK “Kraina Hańczy”  zapraszają w sobotę 14 lipca na bezpłatną wycieczkę rowerową (ok. 19,5 km) trasą prowadzącą z Kazimierówki wzdłuż jeziora Szurpiły na Górę Zamkową następnie do Czajewszczyzny, na Górę Cisową i przez Udziejek, Łopuchowo, Wodziłki do Turtula.  W trakcie wycieczki uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Górę Zamkową – dawną siedzibę Jaćwingów, a obecnie doskonały punk widokowy nad jeziorem Szurpiły. Kolejną atrakcją będzie wspięcie się na Górę Cisową w Gulbieniszkach – najbardziej charakterystyczne wzniesienie w Parku, młyn wodny w Udziejku, stare zabudowania gospodarskie i zabytkowa molenna w Wodziłkach, cmentarz ewangelicki w Szeszupce. Końcowym punktem wycieczki będzie Turtul, gdzie przy siedzibie SPK znajdują się ruiny młyna wodnego oraz ścieżka edukacyjna “Opowieści Turtula”, skupiona na tematyce obszarów wodnobłotnych. Tam też odbędzie się wspólne ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Organizator zapewnia transport maksymalnie 25 osób i rowerów z i do Suwałk.
Plan wycieczki:
8.00 – zbiórka przy ul. Hamerszmita
9.00 – wyjazd z Suwałk do Kazimierówki
9.30 – wyjazd z Kazimierówki rowerami
13.00 – powrót do Turtula i ognisko
14.00 – wyjazd do Suwałk

Zapisy pod nr 87 569 18 01 lub mailowo turtulspk@gmail.com, pon-pt 8.00-19.00

Niepełnoletni uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania pisemnej zgody rodziców/opiekunów na udział w wycieczce. Wzór zgody do pobrania na stronie www.spk.org.pl.

Zadanie jest dofinansowane jest przez Miasto Suwałki w ramach zadania “Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy”.

Kategoria: Organizacje pozarządowe