ankieta-pomysl-na-suwalki'

Szkoła Podstawowa nr 10 – oficjalne zakończenie remontów

Dodano: 21 października 2017

Dość nietypowo bo występami najmłodszych uczniów i prezentacją multimedialną zwieńczono zakończone inwestycje w Szkole Podstawowej nr 10. Przez ostatnie 3 lata Miasto Suwałki zainwestowało w placówkę ponad 6 mln zł. Dzięki temu powstał nowoczesny kompleks boisk oraz wykonano termomodernizację całego budynku.

I etap termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 10 wykonano w 2015r. Za blisko 1,3 mln zł firma Gober wymieniła stolarkę okienną i ociepliła stropodachy.

II termomodernizacji szkoła przeszła w tym roku. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Władze Suwałk na tę inwestycję pozyskały kwotę 971.727 zł. 

Dzięki temu za blisko 2 mln zł suwalska firma ociepliła ściany i stropy, wykonała nową instalację przeciwpożarową, instalację odgromową i wiele innych rzeczy.

Rok wcześniej przy szkole powstał kompleks sportowy. Roboty budowlane podzielono na dwa przetargi, których łączna wartość to blisko 2,9 mln zł. 50% tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wykonawcą robót była suwalska firma REM BUD.

– W ciągu ostatnich 3 lat zainwestowaliśmy w tę szkołę w sumie 6.114.462,93 zł. Duża część tej kwoty to dofinansowanie. Blisko 1 milion złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację szkoły oraz Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki sięgające prawie 1,5 mln zł na budowę boisk – mówił wczoraj Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który wziął udział we wczorajszym spotkaniu – Myślę, że na chwilę obecną ta szkoła jest doinwestowana na długie lata. Teraz swoją uwagę musimy skupić na południu Suwałk. Potrzebna jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola nr 1 – zapowiedział Prezydent Suwałk.

Podczas wydarzenia obecni byli również: Zdzisław Przełomiec Przewodniczący Rady Miejskiej, Radna Anna Ruszewska, która jest również Przewodniczącą Rady Rodziców z Szkole Podstawowej nr 10 oraz rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki.

Termomodernizacja szkoły – zdjęcia inwestycje.suwalki.org

Otwarcie kompleksu boisk sportowych – kwiecień 2017r.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie, Sport