Zespół Szkół nr 2 po metamorfozie

Dodano: 3 października 2018

Zakończyła się warta ponad 3,5 miliona termomodernizacja Zespołu Szkół nr 2. 1099 uczniów miesiąc temu rozpoczęło nowy rok szkolny w odmienionej szkole, a w środę (3 października) pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. W uroczystości wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, któremu dyrekcja szkoły podziękowała za przeprowadzoną inwestycję na terenie placówki.

– Cieszę się, że w przypadku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Kościuszki prace przebiegły bez żadnego poślizgu, a wykonawca stanął na wysokości zadania i wszelkie prace skończył jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Czekamy teraz na zakończenie prac w drugim budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Hamerszmita, gdzie firma ma termin na wykonanie prac do 12 października – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ramach prac ocieplono ściany i poddasze, wykonano nową elewację budynku, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz instalację centralnego ogrzewania i instalację ciepłej wody. – Z dachu usunięto półtora tysiąca metrów kwadratowych azbestu. A na poddaszu udało nam się ulokować zupełnie nową pracownię informatyczną – poinformował Romuald Borkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

W Zespole Szkół nr2 w Suwałkach uczy się 1099  uczniów. Jest to placówka, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. W roku szkolnym 2017/2018 było ich 25. 16- za sukcesy w nauce i 9 w sporcie.

Kategoria: Aktualności, Miejskie