Zielono wśród bloków

Dodano: 11 kwietnia 2017

Na zagospodarowanie zielenią miejskich osiedli sąsiedzi mogą uzyskać dofinansowanie Fundacji BOŚ. Ruszyła trzecia edycja projektu “Zielona Ławeczka”. Do tej udało się wspomóc 50 grup sąsiedzkich z całej Polski w rewitalizacji osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów. W tym roku na dotacje przeznaczono 30 tys. złotych.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba najpierw zarejestrować pomysł na stronie internetowej www.zielonalaweczka.pl.  Zgłaszający powinni sami przygotować projekt zazielenienia danego terenu. Mają szansę otrzymać grant pieniężny wraz z ławką parkową o łącznej wartości do 1200 zł. Uczestnicy będą mieli również możliwość konsultacji swoich pomysłów z architektami krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a później samodzielnie zajmą się urządzaniem nowego, zielonego zakątka.
Projekt skierowany jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Rejestracja do konkursu trwa do 30 kwietnia 2017 roku, czas na przysyłanie projektów do oceny mija 31 maja 2017.

Kategoria: Społeczne