Aktualności

Forum senioralne

Podsumowanie projektu dla seniorów wolontariuszy oraz potrzeba integracji osób działających na rzecz seniorów były okazją do Senioralnego Forum Wymiany Doświadczeń, które odbyło się w środę 15 grudnia w hotelu Loft. Organizatorem była Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM.
Organizatorom i wolontariuszom dziękował Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk. 
- Jesteście Państwo coraz liczniejszą, ale bardzo aktywną grupą, która odgrywa dużą rolę w życiu miasta - mówił zastępca prezydenta. - Dziękuję za Wasze inicjatywy i za to, że dzielicie się energią także z młodszymi. Życzę Wam, żebyście byli takimi seniorami jak nasza znakomita sportsmenka Maria Andrejczyk, która w sportowym świecie też jest przecież seniorką.
Podczas forum podsumowano działania i efekty półrocznego projektu „Senioralna Akademia Wolontariatu”. Zaprezentowano też dokonania wszystkich suwalskich klubów seniora. Do klubów zapraszali Danuta Złotnik, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, prowadzącego Klub Ciesielska 15, Aldona Prawdzik i Mirosława Dorochowicz, uczestniczki Suwalskiego Klubu Seniora przy ul. Chopina 6 a oraz Mirosław Hartung, animator klubu "Oratorium 60 +", działającego przy parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia.
Wiedzą psychologiczną i bezcennymi wskazówkami, jak być szczęśliwym i dobrze czuć się we wspólnocie podzieliły się: Agnieszka Winnik-Pomichter i Aleksandra Ejsmont.
Agnieszka Szyszko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk zaprezentowała z kolei z jakiej oferty samorządu i imiejskich instytucji mogą korzystać suwalscy seniorzy.  
Wydarzenie miało też charakter integracyjny. Do zajęć ruchowych zachęcił gości zespół taneczny Szase, działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach. 

Projekt dofinansowany został z programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” oraz z budżetu Miasta Suwałk.

16
Grudzień