Aktualności

Telekonferencja, jak opiekować się osobą z otępieniem

Na cykl trzech telekonferencji, dotyczących opieki nad osobą z otępieniem zapraszają Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacja Stabilo. Pierwsze spotkanie, poświęcone temu, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach w sprawowaniu opieki nad chorymi z otępieniem, odbędzie się we wtorek 16 czerwca o godz. 18.00. Rozmawiać będą: Mirosława Wojciechowska-Szepczyńska z Alzheimer Polska i prof. Tadeusz Parnowski, lekarz specjalista psychiatra, psychogeriatra. 
Webinarium będzie tłumaczone na polski język migowy.
Aby obejrzeć konferencję wystarczy kliknąć w link: https://us02web.zoom.us/j/89914028120 lub uczestniczyć w spotkaniu na fejsbuku: https://www.facebook.com/events/2689041168084056/

Kolejne spotkanie we wtorek 23 czerwca, również o godz. 18.00 będzie poświęcone poprawnej komunikacji z osobą z chorobą otępienną. Temat zaprezentują: Izabela Cymer i Ewa Drop ze Stowarzyszenia Syntonia.
Podczas trzeciego webinarium, we wtorek 30 czerwca o godz. 18.00 zostaną poruszone kwestie prawne związane z zabezpieczeniem praw osób z chorobą otępienną, ich bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego.

Spotkania te są uzupełnieniem dorocznej konferencji poświęconej problemom osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich opiekunów, organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Tegoroczna konferencja odbędzie się 3 września.
 

12
Czerwiec