Aktualności

Boks: Maciej Suchwałko z brązowym medalem Mistrzostw Polski do lat 23

W minionym tygodniu (11-16 października) w Wałczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 23 w boksie. W wydarzeniu brali udział  podopieczni Pawła Pasiaka, zawodnicy sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Suwałki reprezentowała Julia Łapińska, Paweł Naruszewicz i Maciej Suchwałko.
Julia Łapińska w walce ćwierćfinałowej uległa na punkty bardziej doświadczonej reprezentantce kraju. Paweł Naruszewicz odniósł jedno zwycięstwo z zawodnikiem z Dąbrowy Chełmińskiej, lecz w drugim pojedynku uległ stosunkiem 4:1 zawodnikowi z Kalisza – wicemistrzowi Europy w formule K-1.
Maciek Suchwałko wywalczył pierwszy, historyczny medal w kategorii męskiej tej grupy wiekowej dla sekcji OSiRu! Suchwałko w walce ćwierćfinałowej pokonał 5:0 zawodnika z Konina, zaś w półfinale skrzyżował rękawice z niezaprzeczalnie najlepszym zawodnikiem w kraju w wadze ciężkiej – Mateuszem Bereźnickim ze Szczecina. Aktualny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy na co dzień trenuje w Wielkiej Brytanii. Bereźnicki to etatowy kadrowicz,  który pod koniec października będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata.


Zawodnicy w minionych zawodach łącznie wywalczyli 28 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.
Na chwilę obecną Miasto Suwałki zdobyło około 410 punktów w rywalizacji (o 30 pkt więcej niż w ubiegłym roku), a do zakończenia 2021 r. zostały jeszcze ponad dwa miesiące.

18
Październik