Aktualności

IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

Po raz dziewiąty w Suwałkach i po raz pierwszy w nowym suwalskim obiekcie sportowym, odbył się IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Turniej kierowany był do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych. Jego celem nieodmiennie była promocja aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych.
W pierwszy weekend grudnia do hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena dotarło 16 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy i Obwodu Kaliningradzkiego. Przyjechali przedstawiciele klubów z: Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Olimpii Grudziądz, Sūduvy Mariampol, Baltiki Kaliningrad, AFA Olaine, Klubu Sportowego WARMIA Grajewo, Żuri Olsztyn , Akademii Piłkarskiej Sylwestra Czereszewskiego “Czereś Sport”, Varsovii, WNS Łódź 2010, Warty Poznań, MŁKS Łomża rocznik 2010 oraz Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki i Akademii 2012.

Na głównej płycie sali Suwałki Arena rozgrywane były obok siebie jednocześnie po dwa mecze. Na parkiecie rywalizowało ponad 200 młodych piłkarzy i piłkarek. W Akademii 2012 grały bowiem dziewczęta – co jak powiedział Wojciech Kowalewski, pomysłodawca turnieju oraz były reprezentant kraju w piłce nożnej i obecnie szkoleniowiec golkiperów w drużynie narodowej U-20 – jest możliwe:

 – Polski Związek Piłki Nożnej dopuszcza rywalizację dziewczyn i chłopców z różnicą wieku do dwóch lat. Skorzystaliśmy w turnieju z tej możliwości, i wyszło to na korzyść. Dziewczyny radziły sobie dobrze, a cała rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie.

W połowie pierwszego dnia rozgrywek dokonano oficjalnego otwarcia Turnieju. Uczynił to Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Wojciech Kowalewski, organizator imprezy. W uroczystości uczestniczyli ponadto sponsorzy, którzy wsparli inicjatywę: m.in.: Bronisław Woźnialis z firmy RESO Europa Service i Mirosław Szyszko z Biura Usługowo-Handlowego Mirage. Byli także przedstawiciele suwalskiej rady miejskiej, z jej przewodniczącym Zdzisławem Przełomcem oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR i zastępca Grzegorz Krysa.

Swojego zadowolenia z organizacji Turnieju nie krył Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk:
–  Nowe miejsce imprezy daje szereg nowych możliwości organizacyjnych, prezentacji kolejnych dyscyplin sportowych, a wszystko także z myślą o naszych kibicach. Gratuluję organizatorowi przedsięwzięcia i wyrażam słowa uznania sponsorom.

źródło: http://dwutygodniksuwalski.pl/

09
Grudzień