Aktualności

Karate: udział suwalczan w Mistrzostwach Polski Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

16 października 2021 roku w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W sumie startowało 257 zawodników z 82 klubów z całej polski. Z Suwałk wystartowało troje juniorów młodszych. Ada Anzulewicz w kata i kumite do 55 kg, Julia Rybacka w kumite +55 kg oraz Kacper Kluczyński w kata i kumite do 60kg. Reprezentanci Suwałk wrócili tym razem bez medali. Julia Rybacka i Kacper Kluczyński odpadli w kwalifikacjach zaś Ada Anzulewicz doszła w kata i w kumite do ćwierćfinałów. W kumite, po wygraniu dwóch walk, uległa lepszej technicznie zawodniczce z Warszawy z którą przegrała przez skuteczną technikę nożną na głowę. W kata Ada dotarła do tury finałowej i zajęła 8 miejsce. Kierownikiem ekipy był senpai Jarosław Anzulewicz, shihan Marek Krejpcio wystąpił w roli sędziego. Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Źródło: Marek Krejpcio (SKKK)