Podlaski Miting Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

W sobotę 11 września 2021 r. na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś, tuż po zakończeniu Inauguracji 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka, odbył się Podlaski Miting  Lekkoatletyczny Nadziei Olimpijskich.  W zawodach wystartowało 157 uczniów z siedmiu suwalskich szkół podstawowych. Uczniowie  startowali w następujących konkurencjach:  bieg na 60m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, rzut piłką palantową, skok wzwyż, 4x100m mix.
Klasyfikacja końcowa szkół:
1. SP 11
2. SP 4
3. SP 7
4. SP 6
5. SP 5
6. SP 10
7. SP 2

Organizatorami 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka są: Polski Komitet Olimpijski, Podlaska Rada Olimpijska PKOl, Miasto Suwałki oraz Starostwo Suwalskie. O wysokiej randze wydarzenia świadczy również fakt, iż honorowym patronatem uroczystości objęli: Pani Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu RP, Pan  prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Pan Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski.
Patronatem Strategicznym jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.