Kilka pokoleń artystów zmobilizowało się w tym roku do do wspólnych obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. 24 kwietnia na scenie w sali im. A. Wajdy w SOK w ramach II Artystycznych Spotkania Pokoleń zaprezentowało się 136 wykonawców w wieku od 2,5 do 80 lat. 
Gospodarzami przedsięwzięcia już po raz drugi byli seniorzy z sekcji terapii muzyką i ruchem Uniwersytetu III Wieku w Suwałkach oraz dziecięco-młodzieżowe Studio Piosenki Świetlik. Razem z muzykami, animatorami, pedagogami i wolontariuszami stworzyli oni wydarzenie artystyczne, udowadniając, że muzyka i taniec bez względu na wiek stanowią język uniwersalny, który może stać się kluczem do budowania relacji między rożnymi pokoleniami. Suwalczanie przybyli na to wydarzenie całymi rodzinami, zapełniając do ostatniego wolnego miejsca 650-osobową widownię. Przez widzami zaprezentowali się: 2,5-latki ze żłobka miejskiego, 6-latki z Przedszkola nr 7 w utworze tanecznym "Babuszki", trzy grupy dzieci ze Studia Tańca Dance Zone (8 lat, 12 lat, 15 lat) pod kierownictwem choreograf Anny Śliżewskiej, Zespół Dzieci Suwalszczyzny z Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna (7-11 lat) pod kierownictwem choreograf Kingi Kobieli, dzieci ze Studia Piosenki Świetlik, działającego w SOK (trzy grupy w wieku 6-14 lat) pod kierownictwem instruktora muzycznego Emila Kulbackiego, 11-letni flecista Daniel Walisiewicz grający bluesa z akompaniamentem  Krzysztofa Krzesickiego z Państwowej Muzycznej Szkoły I i II st. Stowarzyszenie Twórczych Seniorów Rozłogi reprezentowały solistki: Danuta Zaworska-Jurkowska i Irena Aleksandrow przy akompaniamencie Dawida Zwiewki. Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku reprezentował zespół taneczny Srebrne Pierwiosnki. W swoim programie artystycznym zaprezentował się również zespół seniorów Suwalskie Starszaki. Widzowie mogli też posłuchać piosenek z popularnych operetek wykonanych przez 19-letnią Roksanę Marię Maciejczuk - sopran, uczennicę wydziału wokalnego Marleny Borowskiej w Państwowej Muzycznej Szkole I i II st. w Suwałkach z akompaniamentem muzyka Krzysztofa Krzesickiego. Na finał wydarzenia wykonano wspólnie piosenkę "Staruszek świat" Anny Jantar.
Scenariusz i reżyserię spektaklu opracowali Maria Lauryn - UTW i Emil Kulbacki - SOK we  współpracy z ekipą techniczną SOK oraz konferansjerem Włodzimierzem Ciborowskim. 

Fot. Teresa Wysocka-Kluczny