Czerniachowsk z wizytą w Suwałkach

Przedstawiciele miasta partnerskiego z Czerniachowska w Obwodzie Kaliningradzkim, z merem Anatolijem Daniłowiczem Wachoninem na czele, odwiedził dziś Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk. Wizyta ma związek z realizowanym wspólnie projektem trans granicznym polegającym na przebudowie Placu Józefa Piłsudskiego w Suwałkach. Został określony też plan współpracy na najbliższy rok.

Miasto Suwałki w partnerstwie z miastem Czerniachowsk realizuje projekt pod nazwą „poprawa infrastruktury publicznej w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej w regionie trans granicznym”.

Czerniachowsk SuwałkiW ramach projektu w Suwałkach zostanie gruntownie przebudowany Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Inwestycja warta blisko 4 miliony złotych jest już praktycznie zakończona. W ramach przebudowy została wykonana nowa nawierzchnia jezdni, parkingi  i chodniki. Przebudowana została sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa, oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. W ramach projektu zostaną jeszcze zamontowane elementy małej architektury (m.in. ławki z kamienia, stojaki na rowery) oraz wykonane nasadzenia zieleni.

W ramach wspólnego projektu miasto Czerniachowsk z Obwodu Kaliningradzkiego planuje przebudowę parku miejskiego.