Decyzja w sprawie boiska

W ostatnim czasie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach zgłosiła do Prezydenta Miasta Suwałk propozycję budowy zadaszonego boiska, które chciała zlokalizować w sąsiedztwie swego akademika przy ulicy Szkolnej na terenie boiska leżącego przy Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach. W związku z pisemnym protestem 91 nauczycieli i pracowników ZST w Suwałkach przeciwko tej inwestycji Prezydent Miasta Suwałk poinformuje władze PWSZ, że budowa boiska w tej lokalizacji nie jest możliwa.

Kilka tygodni temu władze PWSZ w Suwałkach zgłosiły się do Prezydenta Miasta Suwałk z chęcią wybudowania zadaszonego wielofunkcyjnego boiska, na którym miało by się znaleźć boisko do gry w piłkę nożną oraz korty tenisowe. Władze uczelni zobowiązały się, że ewentualną budowę sfinansują z własnych środków w 2014r.

Po tej propozycji Prezydent Miasta Suwałk zorganizował spotkanie, w którym wzięły udział władze uczelni oraz Czesław Wielgat, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. W trakcie spotkania analizowano takie rozwiązanie, że PWSZ zwróci miastu część gruntów przy ulicy Ogrodowej, które władze Suwałk przekazały kilka lat temu uczelni pod budowę kampusu akademickiego. W zamian uczelnia otrzymałaby w uzgodnionej formie teren w sąsiedztwie akademika PWSZ przy ulicy Szkolnej. Władze uczelni zobowiązały się również do zagwarantowania dostępu dla uczniów ZST do wybudowanego przez siebie, zadaszonego boiska. Szczegółowy zapis dotyczący korzystania przez ZST z boiska miał znaleźć się w akcie notarialnym.

Pokłosiem wspólnego spotkania Prezydenta Miasta Suwałk i dyrekcji ZST z władzami PWSZ w Suwałkach było kolejne spotkanie zorganizowane w dniu 10 lutego w Zespole Szkół Technicznych, w którym wzięli udział pracownicy i nauczyciele tej szkoły. W trakcie tego spotkania zdecydowana większość grona pedagogicznego oraz pracowników administracji Zespołu Szkół Technicznych wyraziła swój sprzeciw przeciwko budowie zadaszonego boiska przez PWSZ w Suwałkach w sąsiedztwie ZST w Suwałkach. 91 osób podpisało się w tej sprawie pod pisemnym wystąpieniem do Prezydenta Miasta Suwałk tym samym wyrażając swój sprzeciw.

W związku z tym Prezydent Miasta Suwałk postanowił, że budowa boiska w tej lokalizacji nie jest możliwa.