Aktualności

FBP

Forum Biznesowe Pogranicza, organizowane przez Miasto Suwałki oraz Park Naukowo- Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach to jedna z największych konferencji w naszym regionie. Każda  z pięciu edycji forum skupiała się na najważniejszych aktualnie problemach lub wyzwaniach gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju. Tematem tegorocznego Forum będzie „Energia i biznes”. Dzięki licznym sponsorom i partnerom wydarzenia, uczestnictwo w Forum jest bezpłatne. Współorganizatorem VI Forum Biznesowego Pogranicza „Energia i biznes” jest Województwo Podlaskie.

- Samorządowi zależy na rozwoju przedsiębiorczości. Dlatego musimy i chcemy rozmawiać o przedsiębiorczości i branżach, które mamy w Suwałkach. W tym roku będziemy mówić o tym co jest najważniejsze czyli energetyce w biznesie i o tym jak biznes ma funkcjonować w dobie rosnących cen energii - informuje Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Zachęcamy do zapoznania się z agendą i rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://forumpogranicza.pl.  

Partnerem głównym tegorocznego wydarzenia jest marka Mercedes Benz Auto Idea Sp. z o.o., która podczas Forum zaprezentuje swoje najnowsze modele samochodów elektrycznych oraz przeprowadzi bezpłatne jazdy testowe. Wśród sponsorów i partnerów wydarzenia znajdują się również: Producent mebli metalowych Malow, usługi transportowe Alsi Express International Transport, Forwarding & Logistics, dystrybutor innowacyjnych produktów i rozwiązań dla rolnictwa Vitera Polska , Ubezpieczenia na życie, zdrowie, długoterminowe plany oszczędzania na emeryturę lub dowolny cel w przyszłości Pru - Czas na przyszłość.

VI  Forum Biznesowe Pogranicza 17-18 listopada 2022 r.

W programie Forum przewidziano szereg paneli dyskusyjnych oraz dwie główne debaty, odbywające się pierwszego dnia. Pierwsza z nich, zatytułowana „Polska gospodarka i jej perspektywy na przyszłość” poświęcona będzie aktualnej sytuacji gospodarczej naszego kraju, która została wytrącona z równowagi poprzez pandemię i wojnę. Debatę poprowadzi prof. zw. dr hab. inż. Witold Orłowski – główny ekonomista PWC. Druga z kolei, nosząca tytuł „Bezpieczeństwo energetyczne w Polsce” koncentrować się będzie na omówieniu wybranych uwarunkowań bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju w drugiej dekadzie XXI wieku w jego wymiarze globalnym, regionalnym oraz krajowym. W debacie spotkają się byli ministrowie gospodarki – dr Janusz Steinhoff i Piotr Woźniak.  W programie przewidziano również dyskusję „Odpady jako alternatywne źródła energii”. Na pytania czy planowana spalania odpadów jest tylko sposobem na zalegające na wysypiskach śmieci czy też bezpieczną alternatywą do węgla, odpowiedzą eksperci i praktycy, w tym przedstawiciel firmy Dobra Energia Dla Olsztyna Sp. z o.o. - zarządzający spalarnią śmieci w Olsztynie.

Drugi dzień Forum również dostarczy porządnej dawki eksperckiej wiedzy. W pierwszych wykładach, zaproszeni goście przedstawią finansowe instrumenty i możliwości wsparcia przedsiębiorstw w drodze do poprawy efektywności energetycznej oraz rozwoju firm. Prowadzącymi wykłady będą Prezes NFOŚiGW oraz PARP. W drugiej części II dnia forum odbędzie się dyskusja dotycząca odnawialnych źródeł energii, których wykorzystanie stanowi aktualnie podstawy prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i bezpiecznego życia. Forum zamknie debata prezesów przedsiębiorstw energetyki cieplnej z Ełku, Białegostoku i Suwałk, którzy pochylą się nad tematem rozwoju czy upadku lokalnych systemów ciepłowniczych.

Dwa dni Forum będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy, a także możliwością spotkania wybitnych specjalistów i ekspertów z branży, m.in. dr Artura Bartoszewicza – rodowitego suwalczanina i jednego z głównych ekonomistów SGH w Warszawie.

Forum to nie tylko debaty i wykładu. Konferencji będą towarzyszyły targi. Wśród wystawców znajdą się największe firmy działające w branży energetycznej i odnawialnych źródeł energii, m.in. Polenergia,  SIEMENS, Fotowoltaika Agro, Elektron PV, OneMeter, DK BLAST, EGIE, Alior Bank, Polenergia, Soild Energy, SIEMENS oraz inne firmy, które z sukcesem wdrażają nowoczesne ekologiczne rozwiązania w swoich firmach, m.in.  Mercedes Benz, Malow Sp. z o.o., PRU.

03
Listopad