Janusz Piechociński w Suwałkach

Wicepremier, szef Resortu Gospodarki – Janusz Piechociński odwiedził w minioną sobotę Suwałki. Wziął udział w dorocznym spotkaniu suwalskich przedsiębiorców z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk. Piechociński omówił i nakreślił wizję dotyczącą rozwoju gospodarczego Polski. Wizyta Wicepremiera zbiegła się również z poinformowaniem o nowej - największej w historii Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - inwestycji.

Janusz Piechociński swoją wizytę w Suwałkach rozpoczął od konferencji prasowej z dziennikarzami w siedzibie suwalskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Niemal godzinna rozmowa Wicepremiera z przedstawicielami prasy dotyczyła narzędzi oraz propozycji jakie chce wprowadzić Ministerstwo Gospodarki w celu wsparcia przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

- Przede wszystkim chcę przygotować specjalną ofertę dla Polski Wschodniej, dla byłych miast wojewódzkich takich jak Ełk, Suwałki czy Łomża – mówił Janusz PiechocińskiNa tych terenach musi rozwijać się nowoczesny i inteligentny przemysł. To jedyna recepta na rozwój i wzrost gospodarczy w tym regionie.

Przy tego typu spotkaniu nie mogło również zabraknąć tematu suwalskiej obwodnicy. Jak podkreślił Wicepremier ważne jest by ciągle pilnować tego by inwestycja nie spadła z listy i została zrealizowana zgodnie z obowiązującymi planami.

Obecność Janusza Piechocińskiego w Suwałkach i rozmowy na temat rozwoju gospodarczego Polski w przyszłości stały się dobrą okazją by ogłosić informację o planowanym uruchomieniu w podstrefie Suwałki SSSE nowej inwestycji. Firma Padma 3.0 to nowy podmiot, który właśnie kupił 17 hektarów gruntów w sąsiedztwie fabryki Padma Art. Zakład ma mieć 11 hektarów „pod dachem”. Firma ma trudnić się produkcją artykułów meblarskich między innymi dla szwedzkiej IKEI.

Padma 3.0- Będzie to największa tego typu inwestycja w Suwałkach w ostatnich kilkudziesięciu latach – zauważa Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Zgodnie z zapowiedziami pracę ma tam znaleźć kilkaset ludzi. To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Suwałk.

Budowa zakładu Padma 3.0 ma kosztować 53,4 mln zł. W I etapie wybudowana zostanie hala produkcyjno – magazynowa, w której przedsiębiorca zainstaluje linię technologiczną do produkcji artykułów z drzewa, płyt drewnopodobnych oraz plastiku. W II etapie zostanie wybudowane nowe centrum logistyczne wraz z halą produkcyjną, w której będą produkowane ramy, lustra, półki meblowe, fronty meblowe, krzesła oraz fotele.

Razem z Januszem Piechocińskim Suwałki odwiedzili między innymi Dariusz Bogdam, Wiceminister Gospodarki oraz Wojciech Dzierzgowski, Wicewojewoda Podlaski.