Mój podatek dla mojego miasta

Aquapark, Suwalski Ośrodek Kultury, nowe ulice – nie mielibyśmy tego w Suwałkach, gdyby nie nasze podatki, które wpływają do miejskiej kasy. Z wpływów PIT wnoszonych przez mieszkańców Suwałk finansowana jest między innymi działalność miejskich placówek edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, realizowane są inwestycje w mieście. Dlatego Prezydent Miasta Suwałk zachęca do płacenia podatków w Suwałkach.

- W ostatnich latach wielu mieszkańców Suwałk wymeldowało się z miasta i wraz z nimi odeszły też wpływy z PIT-ów. Zameldowani są w okolicznych gminach, chociaż nadal pracują i większość swojego życia spędzają w Suwałkach. Wpływy z ich PIT-ów nie trafiają jednak do budżetu Suwałk, ale do samorządu na terenie którego zamieszkują - mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. -  Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mieszkają w Suwałkach, a nie są tu zameldowani do zameldowania się tutaj, albo przynajmniej zadeklarowania w rocznym zeznaniu podatkowym Suwałk jako miejsca zamieszkania. Wtedy wszyscy z tego skorzystamy.

Zachętą do zameldowania się w Suwałkach jest szereg ulg, z których korzystają mieszkańcy Suwałk:

- ulgi dla rodzin wielodzietnych w dostępie do miejskich placówek kulturalnych i sportowych oraz tańsze bilety komunikacji miejskiej;

- karty bezpłatnego wstępu do aquaparku dla rodziców nowo narodzonych mieszkańców Suwałk;

- pierwszeństwo w przyjęciach dzieci do przedszkoli i żłobka;

- wyprawka dla pierwszego nowo narodzonego mieszkańca Suwałk.