Aktualności

Obwodnica Suwałk w przygotowaniu

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z Andrzejem Chuchnowskim Przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach spotkali się we wtorek (17.12.2013r.) w Warszawie z Lechem Witeckim, p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. W trakcie rozmowy padły kolejne zapewnienia, że obwodnica Suwałk zostanie zrealizowana zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Cała inwestycja będzie sfinansowana ze środków instrumentu ”Łącząc Europę”, projekt techniczny obwodnicy zostanie ukończony w drugim kwartale przyszłego roku, a w 2015 roku powinna ruszyć budowa.

- Po raz kolejny osoby, które na temat obwodnicy Suwałk mają najwięcej do powiedzenia zapewniają mnie, że ta inwestycja powstanie tak jak obiecano – podsumowuje spotkanie z Lechem Witeckim Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Obwodnica Suwałk ma być dwupasmową drogą ekspresową o długości 13 km. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Baltica. Jej budowa zgodnie z zapowiedziami ma zakończyć się w 2017 roku.

18
Grudzień