Aktualności

Podstrefa Suwałki większa

O poszerzeniu o 2,2 hektara podstrefy Suwałki w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej poinformowali dziś podczas specjalnej konferencji prasowej: Robert Żyliński, prezes SSSE wraz z wiceprezesem  Zbigniewem Góralczykiem, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Henryk Owsiejew, przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Litpol-Malow. Poszerzenie strefy to potencjalne reinwestycje i kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Suwałk.

- Chciałbym podziękować Prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi za usilne zabieganie związane z poszerzeniem podstrefy Suwałki w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówił Robert Żyliński. – Dziękuję również premierowi Januszowi Piechocińskiemu, że także walczył o to byśmy mogli strefę powiększyć.

Janusz Piechociński, wicepremier oraz minister gospodarki o powiększeniu podstrefy Suwałki o kolejne tereny poinformował Prezydenta Suwałk osobiście.

- Pan Piechociński już we wtorek zadzwonił do mnie by przekazać mi tą dobrą wiadomość – podzielił się z dziennikarzami informacją Czesław Renkiewicz. –Poszerzenie strefy o te konkretnie tereny od początku ma związek z planami rozbudowy firmy Malow. To oznacza, że nasi przedsiębiorcy, mimo trudnych czasów, chcą inwestować.

Słowa Czesława Renkiewicza potwierdził Henryk Owsiejew.

SSSE- „Malow 4” to nowy projekt, który będziemy chcieli realizować na nowych terenach podstrefy Suwałki – powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Litpol-Malow. – Reinwestycja oznacza, że moich prawie 500 pracowników może czuć się bezpiecznie. To warunek strefy. Jeżeli chcę reinwestowac muszę utrzymać zatrudnienie na dotychczasowym poziomie.

W firmie Litpol-Malow przez 15 lat istnienia zainwestowano 70 milionów złotych.

Zarząd SSSE rokuje, że nadchodzące lata to dobry czas dla funkcjonowania stref ekonomicznych. W połowie tego roku polski Rząd postanowił o przedłużeniu czasu funkcjonowania stref do 2026 roku a razem z podstrefą Suwałki powiększona została podstrefa w Ełku oraz powstała zupełnie nowa podstrefa w Łomży.

19
Grudzień