Rozwój szkół zawodowych

Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach jest jedną z 20 szkół w kraju biorących udział w projekcie „Czas na staż – regionalny program dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach”

„Czas na staż – regionalny program dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach” to kolejny projekt, do którego 13 grudnia 2013r. przystąpił Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach.

W ramach unijnego wsparcia 10 uczniów z klas technik technologii drewna wyjedzie w czasie wakacji na tygodniowy płatny staż do Niemiec, odbędzie dwutygodniową praktykę w podlaskich przedsiębiorstwach, przygotuje się do zagranicznego wyjazdu pod okiem specjalistów – nauczyciela języka niemieckiego, doradcy zawodowego i nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Szkoła rozwinie współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, wdrażając zasady Dualnego systemu kształcenia, dzięki dofinansowaniu zadań przez beneficjenta projektu - Białostocką Fundację Kształcenia Kadr we współpracy z  Parlamentem Hanzeatyckim.