Spotkania informacyjne

Już w czwartek rozpocznie się pięciodniowy cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami Suwałk dotyczący konsultacji społecznych projektu dokumentu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020 oraz procesu wdrażania Budżetu Obywatelskiego na 2014 rok w Suwałkach. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego poinformował o szczegółach z tym związanych dziennikarzy na specjalnej konferencji prasowej.

- Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Suwałk by zapoznali zarówno z dokumentem Strategii jak i Budżetem Obywatelskim – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Ważne jest by w procesie konstruowania tak ważnego strategicznie dokumentu dla Suwałk wzięli udział mieszkańcy. Przy okazji jest to dobra pora by zapoznać się z procesem wdrożenia Budżetu Obywatelskiego w Suwałkach.

Spotkania odbędą się w następujących miejscach:

• Zespół Szkół Nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5 – 09.01.2014 r., godz. 16:00;
  • Zespół Szkół Nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 21 – 10.01.2014 r., godz. 16:00;
  • AQUAPARK (sala konferencyjna) – 14.01.2014 r., godz. 16:00;
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 13 – 15.01.2014 r., godz. 16:00;
  • Urząd Miejski w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 – 16.01.2014 r., godz. 16:00.

- Projekty, dokumenty, działania, które są realizowane i wdrażane z udziałem danej społeczności są najlepiej przyjmowane przez Komisję Europejską, któa przeznacza środki unijne na ich realizację – zachęcał do przyjścia na spotkania Marcin Bonisławski, naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju, który nadzoruje prace nad przygotowaniem Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do 2020 roku.

Bonisławski zachęcił też by zapoznać się z dokumentem, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod TYM ADRESEM. – Lub w formie tradycyjnej, papierowej w naszym wydziale. Zapraszam codziennie w godzinach pracy Urzędu wszystkie zainteresowane osoby – dodał Bonisławski.

konferencja prasowa spotkania informacyjneKonsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do 2020 roku zostaną szczegółowo podsumowane 24 stycznia. Wtedy odbędzie się duże spotkanie w sali konferencyjnej Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach sp. z o.o. przy ul. Innowacyjnej 1, gdzie będzie można zgłaszać już konkretne uwagi do projektu Strategii.

W trakcie zaplanowanych pięciu spotkań dodatkowo będą omawiane też zagadnienia związane z Budżetem Obywatelskim Suwałk.

- Będą przedstawiane prezentacje oraz omawiane szczegóły dotyczące projektów, które chcieliby zaproponować nasi mieszkańcy – mówiła Agnieszka Szyszko, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji – Mam nadzieję, że te spotkania będą dobrą okazją do wypracowania gotowych już propozycji i wdrożenia ich na terenie miasta.

Po cyklu spotkań informacyjnych mieszkańcy będą mieli czas by zastanowić się nad konkretnymi projektami. Swoje propozycje będą mogli zaprezentować podczas kolejnych trzech spotkań, które są zaplanowane zgodnie z poniższym harmonogramem:

• 4 luty – Aquapark, godz. 16.00
  • 6 luty – Zespół Szkół nr 10, godz. 16.00
  • 7 luty – Szkoła Podstawowa nr 4, godz. 16.00

Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdują się pod TYM ADRESEM.