Aktualności

Niech żyje sport!

Nawet niemal 30-stopniowy upał nie był w stanie powstrzymać seniorów od rywalizacji w trzecim etapie drugiej Suwalskiej Olimpiady Seniorów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. W niedzielę (9 czerwca) na stadionie przy ul. Wojska Polskiego w turnieju lekkoatletycznym im. Ryszarda Roguckiego (zmarłego w ubiegłym roku trenera, społecznika, członka Suwalskiej Rady Seniorów ubiegłej kadencji), 30 osób, kobiet i mężczyzn, rywalizowało w czterech konkurencjach: sprincie na 60 metrów, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i chodzie z kijkami nordic walking na skróconym z powodu temperatury, ale i tak wymagającym, dystansie 800 metrów. Wszyscy zawodnicy ukończyli konkurencje w iście mistrzowskim stylu, a o sukcesie w klasyfikacji łącznej mężczyzn musiała zadecydować dogrywka w postaci skoku w dal z miejsca.    

Medale najlepszym wręczyli: Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Wiesława Kwaterska, przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów. Imprezę prowadził Kamil Klimek,kierownik działu sportu, rekreacji i marketingu OSiR, a zespołowi sędziów przewodniczył Marian Michniewicz. W imieniu Prezydenta Miasta Suwałk za wyjątkową aktywność dziękował suwalskim seniorom Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta Suwałk. 

Na zawodach nie zabrakło też p. Marii Roguckiej, żony śp. Ryszarda Roguckiego, która otrzymała upominek od Suwalskiej Rady Seniorów. Organizatorem Suwalskiej Olimpiady Seniorów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Suwalską Radą Seniorów.

Przypomnijmy, że wcześniej odbyły się turnieje pływacki i strzelecki. We wrześniu zawodników czeka jeszcze wycieczka rowerowa. A olimpijską rywalizację zakończy w październiku turniej bowlingowy. Wtedy zostanie przedstawiona ostateczna łączna klasyfikacja.

Poniżej wyniki turnieju lekkoatletycznego.
W klasyfikacji łącznej kobiet zwyciężyła Stanisława Radkiewicz. Na drugim miejscu uplasowała się Aniela Soroka, na trzecim zaś Dorota Olszewska.
W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Józef Poźniak. Tuż za nim uplasował się Stefan Dojnikowski. Na trzecim miejscu turniej ukończył Romuald Złotnik.

10
Czerwiec