Aktualności

Arena Grand Prix Puchar Polski: udane starty suwalskich pływaków

Ostatnie zawody pływackie z cyklu Arena Grand Prix Polski przed zbliżającymi się grudniowymi Mistrzostwami Polski odbyły się  24-25 listopada 2019 r. w poznańskich Termach Maltańskich.
W Poznaniu Julia Gwaj zajęła bardzo dobre drugie miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym i trzykrotnie była piąta w konkurencjach 50m stylem klasycznym, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym.
Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja seniorów w stylu grzbietowym, do której dołączył piętnastoletni Filip Kosiński. W konkurencji 100m stylem grzbietowym uplasował się na czwartym miejscu w kategorii open. W wyścigu na dystansie 200m stylem grzbietowym wywalczył piątą lokatę przy okazji poprawiając własny rekord Polski piętnastolatków do poziomu 1:56,99 sek, a na dystansie 50m stylem grzbietowym zajął ósme miejsce. We wszystkich konkurencjach grzbietowych Filip  Kosińskijest obecnie najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej w Polsce.
W Poznaniu Filip  Kosiński pływał także stylem dowolnym zajmując pierwsze miejsce na dystansie 50m i trzecie miejsce na dystansie 400m. (kat. 15 lat)
Było to trzecie i ostanie jesienne Arena Grand Prix Polski ,w którym Filip wygrał klasyfikację generalną piętnastolatków.

Przed grudniowymi Mistrzostwami Polski wszystkich zawodników „Olimpijczyka” Suwałki będzie można zobaczyć w suwalskim Aquaparku na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w piątkowe popołudnie i sobotę 29-30.11.2019 r.
Dla najmłodszych zawodników będą to ostatnie tegoroczne zawody przed suwalską publicznością. Czternastolatków latków i starszych czekają jeszcze zmagania z najlepszymi w kraju.

Źródło i foto: Jarosław Kosiński/MUKS "Olimpijczyk" Suwałki